Nebūk be ryšio - Pasauliniame skaitmeninių inovacijų konkurse – net du nugalėtojai iš Lietuvos
Turite klausimų ar pastebėjimų? Susisiekite! ?
Pagrindinis Aktualijų archyvas Pasauliniame skaitmeninių inovacijų konkurse – net du nugalėtojai iš Lietuvos

Pasauliniame skaitmeninių inovacijų konkurse – net du nugalėtojai iš Lietuvos


2019-12-19

„Šiais metais WSA konkurse pristatyti sprendimai iš 112 pasaulio valstybių, kuriuos jos atrinko iš daugiau kaip 8000 nacionaliniams konkursams pateiktų projektų. Visi pasauliniam konkursui nacionalinių ekspertų pateikti sprendimai atidžiai įvertinti WSA Interneto žiūri, ir tada – Didžiosios žiūri. Tad procesas – išties ilgas, atsakingas ir nuoseklus, ir tai, kad galiausiai turime net du laimėtojus iš mūsų šalies – didelis pasiekimas ir įvertinimas, – teigia Ieva Žilionienė, WSA Lietuvos nacionalinė ekspertė ir pasaulinės žiuri narė. – Pasikartojanti sėkmė pasaulinio lygmens konkurse labai džiugina, o kartu ir įpareigoja. Esame šalis, kuri jau išsikovojo technologiškai pažangių skaitmeninių inovacijų tėvynės vardą. Ir kasmet labai norisi tą vardą pateisinti“.

„Džiaugiamės, jog komisija įvertino mūsų sprendimą, kaip galintį prisidėti prie aukštesnės sveikatos paslaugų kokybės. Būtent medicinos vaizdų apdorojime dirbtinis intelektas jau šiandien gali būti vertingas kasdienėje praktikoje bei palengvinti gydytojų darbą“, – teigia „ChestEye CAD” sprendimą, skirtą automatizuotam rentgenogramų aprašymui, naudojant giliojo mokymosi neuroninius tinklus, sukūrusio startuolio „Oxipit“ vadovas Gediminas Pekšys.

BitDegree vienas iš įkūrėjų Danielius Stasiulis didžiuojasi, kad jų sukurtos naujos kartos internetinio mokymosi platformos inovatyvumą ir efektyvumą įvertino tarptautinė komisija: „Tai yra labai stiprus signalas mums ir mūsų vartotojams, kad galime nuveikti didžius dalykus švietimo srityje. BitDegree platforma jungia keturis elementus: mokymosi proceso sužaidybinimą, ekonomines paskatas, blockchain paremtą pasiekimų skaidrumo sistemą ir darbdavių įsitraukimą į naujų profesionalų rengimą, kurie internetinį mokymąsi gali padaryti kur kas efektyvesnį.”

WSA laimėtojai susitiks „World Summit Awards“ Pasauliniame kongrese, vyksiančiame Vienoje 2020 m. kovo mėn. Čia visi nugalėtojai gyvai pristatys savo sprendimus, susitiks su tarptautiniais ekspertais ir mentoriais, dalyvaus mokymuose ir bus apdovanoti iškilmingos nugalėtojų pagerbimo ceremonijos metu.

World Summit Awards – pasaulinė iniciatyva, kurios tikslas – atrasti ir skleisti geriausias pasaulyje skaitmenines inovacijas, prisidedančias prie Jungtinių Tautų iškeltų Darnaus vystymosi tikslų. Lietuvos nacionalinė atranka šiems pasauliniams apdovanojimams – skaitmeninių inovacijų konkursas „Naujasis knygnešys“, kurio naujas etapas startuos 2020 m. pavasarį.

Ir tai – ne vienintelė gera žinia, kurios sulaukėme gruodžio mėnesį. Šiemet jauniesiems inovacijų kūrėjams skirto konkurso European Youth Award Didžiuoju nugalėtoju taip pat tapo lietuvių sukurtas sprendimas – Ligence (Ligence), anksčiau paskelbtas Metų startuoliu šių metų „Naujojo knygnešio“ konkurse. Tai – pirmas kartas, kai jaunųjų Lietuvos inovatorių sukurtas skaitmeninis sprendimas tapo pagrindiniu visos Europos lygmens konkurso nugalėtoju.

Nebūk be ryšio Nebūk be ryšio
Aktualijų archyvas

KITOS AKTUALIJOS

Bendrosios elektroninių ryšių sektoriaus pajamos 2023 m. II ketvirtį sudarė 211,4 mln. Eur ir, palyginti su 2022 m. II ketvirčiu, išaugo 4,8 proc., rodo Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) surinkti duomenys. Pajamos, gautos už duomenų perdavimo paslaugas, sudarė 126,1 mln. Eur, t. y. 12,4 proc. daugiau nei 2022 m. II ketvirtį. „Duomen� ...

Plačiau

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) įpareigojo tris rinkos dalyvius – „Telia Lietuva“, „Tele2“ ir „Bitė Lietuva“ – užtikrinti universaliųjų elektroninių ryšių paslaugų teikimą Varėnos, Ignalinos, Šalčininkų ir Švenčionių rajono bei Pagėgių savivaldybėse. Sprendimas įsigalioja nuo liepos 1 dienos. Universalioji paslauga ...

Plačiau

Internetui Lietuvoje jau daugiau nei 30 metų, o tarptautinė Saugesnio interneto diena šiemet paminėta 20 kartą. Internetas, tinklų aprėptis ir greitis siejami su spartesne pažanga, tačiau  internetas turi ir tamsiąją pusę, su kuria galima susidurti bet kada. Pavyzdžiui, Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) interneto karštoji linija sausį ...

Plačiau

APIE PROJEKTĄ

Svetainės www.nebūkberyšio.lt paskirtis – suteikti patogią prieigą prie Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) administruojamų informacinių išteklių apie įvairias Lietuvoje teikiamas elektroninių ryšių paslaugas, jų kokybę, plėtrą ir saugumą.